poniedziałek, 10 listopada 2014

Cesarzowa Józefina - Sandra Gulland

1800-1814, Francja


Z okładki:

Ostatnia część trylogii Sandry Gulland, opartej na historii życia Józefiny Bonaparte, rozpoczyna się w chwili, kiedy Józefina i Napoleon mają już za sobą cztery lata burzliwego małżeństwa. Mocno się kochają, jednak nad ich namiętnym związkiem coraz częściej gromadzą się chmury. Józefina jest niezdolna obdarzyć męża potomkiem. Kiedy niemający dziedzica cesarz walczy z Anglią, korsykański klan Bonapartych wypowiada wojnę jego żonie.
Czytając pełne pasji i żarliwego oddania zapiski w intymnym dzienniku Józefiny, śledzimy osobiste zdrady i polityczne intrygi, które doprowadzą do rozpadu jej małżeństwa, i współuczestniczymy w największej tragedii jej życia, jaką był rozwód z cesarzem i jego zesłanie na Elbę. Końcowy tom trylogii stanowi mistrzowskie połączenie powieści historycznej i chwytającej za serce, niezapomnianej love story.
Poprzednie tomy trylogii ukazały się pod tytułami: Józefina, Józefina i Napoleon.
...
Liczba stron: 416
...
Część trzecia kręci się wokół potomstwa Napoleona i Józefiny. Wokół potomstwa, którego oczekują bezskutecznie i którego brak staje się przyczyną upadku Józefiny.
...
Część trzecia w niczym nie ustępuje części pierwszej i drugiej. Część trzecia jest równie zajmująca, intymna, w żadnej mierze nie nudnawa, nie rozwleczona. Po prostu Sandra Gulland bardzo dobrze zaprojektowała tę powieść, żadna strona nie jest niepotrzebna. W porównaniu z Marią Antoniną J.Grey, powieść o Józefinie S.Gulland to mistrzostwo świata. Dopiero porównując obie powieści osadzone prawie w tej samej epoce widać przepaść pomiędzy obiema autorkami.
...

Józefina
źródło:http://pl.wikipedia.org
 ...
Podsumowanie: 4
...
Moja skala ocen:
Nie skończyłam czytać 1
Przeczytałam z trudem 2
Przeciętna 3
Świetna 4
Excellent 10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz