środa, 27 sierpnia 2014

Darlingowie -Cristina Alger

Czasy współczesne, Nowy Jork
Za wszystko trzeba kiedyś zapłacić

Z okładki:
Odkąd prawnik, Paul Ross, został mężem Merrill Darling, córki miliardera finansisty Cartera Darlinga, wszedł do elity Nowego Jorku i zaczął korzystać z przynależnych jej luksusów - mieszkania przy Park Avenue, weekendów w Hamptons, szytych na miarę garniturów. A kiedy stracił pracę, Carter zaproponował mu posadę głównego radcy prawnego w swoim funduszu hedgingowym. Paul przyjął ofertę, uradowany, że w samym środku największej finansowej zapaści od czasów Wielkiego Kryzysu, los się do niego uśmiechnął. Ale szczęście nie trwało długo - na skutek tragicznego wypadku rodzina Darlingów stała się przedmiotem śledztwa i zagroził jej skandal, którego konsekwencje mogły być druzgoczące dla wszystkich. Nagle Paul musiał zdecydować, wobec kogo obowiązuje go lojalność. 
...
Liczba stron: 384 

...
Rodzina Darlinów, a w tle przyjaciele rodziny, dziennikarze, finansiści, prawnicy, doradcy. Jednym słowem namnożenie postaci i operacji finansowych nie zawsze przeze mnie zrozumiałych. Bardzo zaskakujące, nie dające się przewidzieć zakończenie, co uznaję za duży atut książki.
...
Czytając tę powieść poznajemy świat finansjery Nowego Jorku, pławimy się w luksusie, zapominamy o zasadach moralnych i obracamy naprawdę dużymi pieniędzmi. Uczestniczymy w rautach i aukcjach dobroczynnych.
...
Część czytelników będzie zazdrościć głównym bohaterom wysokiego poziomu życia, a część czytelników będzie zażenowana pozoranctwem takiego stylu życia. 
...

Podsumowanie: 3 

...
Moja skala ocen:
Nie skończyłam czytać 1
Przeczytałam z trudem 2
Przeciętna 3
Świetna 4

Excellent 10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz