środa, 6 listopada 2013

Krucjata / Robyn Young

Powieść historyczna  Drugi tom powieści "Bractwo". "Wspaniała... Ma atmosferę, fabułę i akcję. Czasy krucjat stają przed oczami jak żywe."

 Rok 1274. Za potężnymi murami Akki, ostatniej większej twierdzy krzyżowców w Palestynie, dojrzewa konflikt, który zmieni losy świata. Will Campbell, templariusz wyszkolony do walki, jako członek tajnej organizacji działa na rzecz pokoju. Po latach przelewu krwi Bractwu udało się doprowadzić do rozejmu między chrześcijanami a muzułmanami. Will jednak ma obawy, że zostali zdradzeni. Król Anglii Edward, patron Braci, któremu kiedyś ufali, składa papieżowi obietnicę, że poprowadzi nową krucjatę. Tymczasem w samej Akce zawiązany zostaje groźny spisek. Europejscy kupcy, czerpiący zyski z handlu bronią i niewolnikami, układają szokujący plan, by od nowa rozpalić nienawiść w Ziemi Świętej...

Krucjata oszałamia barwnymi opisami i trzyma w napięciu szybką akcją; jej bohaterowie - ci ze Wschodu i ci z Zachodu, ci wielcy i ci pokorni - powstają jak żywi z kart książki, by wziąć udział w jednym z najbardziej spektakularnych dramatów historii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz