czwartek, 26 grudnia 2013

Na szafocie / Hilary Mantel





Książka, za którą Hilary Mantel otrzymała drugiego Bookera! "Na szafocie" to pasjonująca opowieść o czasach Tudorów przedstawiona z wielką dbałością o szczegół i realia epoki. Utalentowana brytyjska pisarka rekonstruuje owiane tajemnicą okoliczności upadku Anny Boleyn, tworząc porywające dzieło, na kartach którego postaci sprzed wieków ożywają w pełnym blasku.

Henryk VIII przez siedem lat walczył, by poślubić Annę Boleyn. Jednak związek ten go rozczarował i nie przyniósł mu męskiego potomka. Monarcha zakochuje się w Joannie Seymour. Tymczasem umiera pierwsza żona króla - Katarzyna Aragońska, a sieć intryg wokół Anny coraz mocniej się zaciska. Tomasz Cromwell, prawa ręka Henryka VIII, ma za zadanie doprowadzić do unieważnienia drugiego małżeństwa władcy. Sytuacja przybiera dramatyczny obrót...

"Na szafocie" to drugi po "W komnatach Wolf Hall" tom bestsellerowej trylogii o Tomaszu Cromwellu. Obie książki zdobyły uznanie zarówno krytyki, jak i czytelników i uhonorowane zostały prestiżową Nagrodą Bookera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz