środa, 27 listopada 2013

Dysonans / Ewa Stachniak

rzecz o poecie Zygmuncie Krasińskim 

Z okładki:

Romans obyczajowy: prawdziwa historia wieloletniego związku Zygmunta Krasińskiego z Delfiną Potocką na barwnym tle obyczajowym epoki romantyzmu, z udziałem wielu słynnych postaci, m.in. Chopina. Ona jest światową kobietą po przejściach, która uciekła od męża. On, wielki poeta, zostaje zmuszony do małżeństwa z Elizą Branicką. We troje żyją w osobliwym trójkącie... Nowoczesna konstrukcja w bezpretensjonalnych scenach-epizodach, znakomite dialogi, świetna psychologia, refleksje o naturze ludzkiej i wyrazisty portret epoki.


...
Nikt mi tego nie obiecał, ale spodziewałam się, że głównym bohaterem w tej książce będzie Zygmunt Krasiński. Tymczasem poeta jest na planie drugim. Poznajemy go z perspektywy dwóch zakochanych w nim kobiet. Książka dla mnie nużąca,wiele wspomnień, przemyśleń, mało akcji.

...
Sięgnęłam po tę książkę ze względu na nazwisko autorki. Ewa Stachniak napisała też "Katarzyna Wielka. Gra o władzę", którą to powieścią bardzo, bardzo się zachwyciłam. Niestety pomiędzy Dysonansem, a Katarzyną Wielką jest ogromna przepaść.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz