czwartek, 16 maja 2013

Żona Piłata - Antoinette May

Z okładki:

Klaudia Prokula, żona Poncjusza Piłata, to jedna z najmniej znanych postaci biblijnych. Antoinette May podejmuje w Żonie Piłata barwną i przekonującą próbę odtworzenia jej losów - losów młodej Rzymianki, która dorastała wraz z dziećmi Germanika i Agrypiny i doświadczyła wszystkiego, co mogło spotkać ludzi z ich kręgu. Dar jasnowidzenia i wielka wrażliwość na innych są w czasach śmiertelnie niebezpiecznej walki politycznej jej przekleństwem. I choć jej prorocze sny rzadko pomagają uniknąć nieszczęścia, to ten sen najważniejszy, w którym ma wizję wojny, niesprawiedliwości i zniszczenia i słyszy słowa "umęczony pod Poncjuszem Piłatem", wyzwala w niej wolę walki o ocalenie Jezusa. Ta osadzona w świecie intryg, pośród zaciekłej rywalizacji, rozlicznych zabójstw i groźnych niepokojów społecznych powieść dobrze oddaje atmosferę czasów panowania Tyberiusza.

Antoinette May jest autorką kilku książek; pisuje regularnie do "San Francisco Chronicle". Jej artykuły publikowano m.in. w "Cosmopolitanie" i "Los Angeles Times".
Żona Piłata jest jej debiutem powieściowym.Świetna książka. Alternatywne wydarzenia wobec Biblii. Brawa dla autorki książki za pomysł na książkę, za przywrócenie do życia Kalaudii Prokuli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz