środa, 17 kwietnia 2013

Klauzura. Wstęp wzbroniony-C. M. Lakotta


Z okładki:


Kiedy wielka gwiazda Hollywood zamyka się za drzwiami ciężkiego klauzurowego klasztoru, wywołuje to poruszenie w całej Ameryce. Wszyscy zastanawiają się nad motywami decyzji aktorki. Reporterka jednego z najpoczytniejszych dzienników z Chicago dostaje zlecenie od szefa ? ma incognito przeniknąć do klasztoru jako nowicjuszka i starać się dowiedzieć wszystkiego o decyzji gwiazdy i jej obecnym życiu. Redakcja czeka na sensacyjny materiał prasowy, a dziennikarka zaczyna wielką przygodę o nieprzewidzianych konsekwencjach.

Dla mnie zbyt wyidealizowane życie zakonne, pozostaje mi tylko uwierzyć, że tak jest naprawdę w zakonach. Nie za bardzo mi to jednak wychodzi. Nie wtajemniczonym w życie zakonne pozostaje tylko uwierzyć, że istnieją takie zakony i takie zakonnice jak przedstawione w niniejszej książce, które mogą być przykładem dla nas. Ciągle dążące do doskonałości, wybaczające, pokorne, dość łatwo przezwyciężające swoje słabości.
Eileen zaskakuje czytelnika i zaskakuje samą siebie. Weszła w bramy klasztoru, by zrobić doby artykuł prasowy a tymczasem została za murami jako zakonnica.


Co mi przeszkadzało?
We współczesnym  świecie kiedy sensacja goni sensację, newsy dość szybko się starzeją, redaktor naczelny daje swojej podwładnej sporo pieniędzy i sporo czasu na rozwiązanie zagadki: Dlaczego znana gwiazda filmowa zrezygnowała z aktorstwa i wstąpiła do zakonu.

 Maksyma zakonu Veritas- Prawda


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz