środa, 19 grudnia 2012

67/2012 Gladiatorka - Russell Whitfield
W czasach, kiedy Rzymem rządziła dynastia Flawiuszy, a tradycyjne walki gladiatorów coraz rzadziej zaspokajały apetyty żądnej krwi gawiedzi, na arenie pojawił się nowy rodzaj wojownika: gladiator-kobieta.

Spartańska kapłanka Lysandra nigdy nie przypuszczała, że będzie musiała walczyć o swoje życie na arenie. Przewrotny los sprawia jednak, że statek, którym podróżuje, tonie, wyrzucając rozbitków u wybrzeży Azji Mniejszej.
Dziewczyna trafia w ręce Lucjusza Balbusa ? właściciela jednej z największych szkół dla gladiatorek w Cesarstwie Wschodnim. Od tej pory jej życie będzie złożone w rękach plebsu żądnego krwawych widowisk...

?Świetna powieść... brutalny, a zarazem fascynujący klimat rzymskiej areny, który ? raz poznany ? nie daje o sobie zapomnieć.?
SCOTT ODEN, AUTOR SPIŻOWYCH WOJOWNIKÓW I MEMNONA.

?Wspaniały debiut (?). Pasjonująca opowieść ze świetnie dopracowanymi postaciami, pełna emocjonujących walk na śmierć i życie, rozgrywająca się w bogato opisanych sceneriach.
SIMON SCARROW, AUTOR KSIĄŻEK: POD ORŁEM IMPERIUM i CENTURION. ?Zapierające dech w piersiach sceny walki opisane są w tak szczegółowy, obrazowy i przekonywujący sposób, że czytelnik przenosi się w czasie i staje na gorącym piasku rzymskiej areny, chłonąc jej dramatyczny i brutalny klimat. ?Gladiatorka? spodoba się czytelnikom, którzy szczególnie lubują się w autorach takich jak Bernard Cornwell i Simon Scarrow?.
CARLA NAYLAND, AUTORKA PATHS OF EXILE.
??brutalne sceny, szybka akcja? świetny debiut?. GARETH WILSON, FALCATA TIMES.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz